Field House to dom, którego formę tworzą dwie połączone ze sobą stodoły. W jednej z nich zlokalizowaliśmy rozległą część sypialni master – wraz z prywatną łazienką i garderobą, pomieszczenia pomocnicze i garaż. W drugiej natomiast znajdują się obszerna część dzienna z wejściem na antresolę oraz pokoje dzieci, które zostały odgrodzone od salonu szklanym łącznikiem, w którym zaprojektowaliśmy ogród zimowy. Jednym z założeń było też odkrycie drewnianej konstrukcji we wnętrzach w celu podkreślenia naturalnych materiałów oraz wielopokoleniowej tradycji ciesielstwa. Zobacz Dom kryty strzechą, w którym nawiązaliśmy natomiast do tradycyjnej zabudowy zagrodowej.
Mimo dużej powierzchni, dom nie przytłacza rozmiarem. To wszystko ze względu na podział na dwa budynki – dzięki temu forma stała się bardziej subtelna. W części dziennej zastosowaliśmy „przerwanie” bryły, w którym zaplanowaliśmy szklany łącznik. Dzieli to dom funkcjonalnie, nadając jednocześnie lekkości i umożliwiając przenikanie zieleni przez zabudowę.
Prosty i efektywny układ funkcjonalny wieńczy elegancka elewacja wykonana z ciemnej cegły, którą dopełnia pokrycie dachowe wykończone łupkiem. Lubiane przez nas przeszklenia znalazły swoje miejsce i w tym projekcie, otwierając salon, jadalnię i kuchnię na otaczającą zieleń i wpadające do wnętrza światło.
Zobacz projekt wnętrz do wybranego projektu – FIELD HOUSE / WNĘTRZA
Lokalizacja: Piła
Etap: budowa
Powierzchnia: 310 m²